LBB Jauno speciālistu sekcijai jauna vadītāja

Informējam, ka ar 2022. gada 23. septembri Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Jauno speciālistu sekcijai ir jauna vadītāja – Gulbenes novada bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Rūta Bokta. Apsveicam un novēlam veiksmi ieceru īstenošanā!

Lasīt tālāk

Tallinā tikās Baltijas valstu jaunie bibliotekāri

2022. gada 18.–19. augustā Tallinā, Igaunijā, aizvadīta ikgadējā Baltijas valstu jauno bibliotekāru tikšanās. Latvijas jaunos speciālistus pārstāvēja Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Jauno speciālistu sekcijas bijusī vadītāja, Latvijas Nacionālā arhīva Institūciju dokumentu un arhīvu pārvaldības departamenta vecākā eksperte Aiga Pīķe un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes maģistra studiju programmas “Bibliotēkzinātne un informācija” 1. kursa studente, Rīgas Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre Daniela Šterensus. Pasākuma galvenā tēma bija “Zaļās bibliotēkas” (Green Libraries), taču tika aplūkota arī citu kultūras un informācijas institūciju pieredze klimatam draudzīgā un ilgtspējīgā darbībā.

Lasīt tālāk

Aicinām uz ikgadējo Baltijas bibliotēku jauno speciālistu tikšanos!

Šogad ikgadējā Baltijas bibliotēku jauno speciālistu tikšanās norisināsies Tallinā, Igaunijā, 18.–19. augustā. Pasākuma galvenā tēma ir “Tehnoloģijas un piekļuve informācijai” (Technology and Access to Information), kas saistīta ar vienu no Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA)
identificētajām globālās attīstības tendencēm – “Jaunās tehnoloģijas gan paplašinās, gan ierobežos informācijas lietotāju loku” (New technologies will both expand and limit who has access to information). Tikšanās laikā paredzēts apspriest arī sabiedrības iekļaušanas aktivitātes un bibliotēku lomu Ukrainas kara kontekstā.
Lasīt tālāk

Tuvojas akcijas “Viena diena bibliotēkas dzīvē” norises laiks

Pavisam drīz sāksies Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Jauno speciālistu sekcijas (JSS) organizētās akcijas “Viena diena bibliotēkas dzīvē” jeb “LibdayLV” norise. Tā notiks divas nedēļas – no 20. septembra līdz 3. oktobrim. Šajā laikā dalībniekiem būs jāpublicē ziņas tiešsaistē savas bibliotēkas lapā sociālajos medijos (“Facebook”, “Instagram”, “Twitter”, “Youtube” u. c.) vai tīmekļvietnē, sniedzot ieskatu bibliotēku ikdienas darbā. Publikācijām būtiski ir pievienot tēmturi #LibdayLV_2021, lai ziņas, ieraksti un attēli būtu ērti atrodami un apskatāmi arī citiem. Publikāciju forma, kā ierasts, var būt pēc brīvas izvēles – tradicionāli ieraksti teksta formā, fotoattēli, video vai kādi citi radoši risinājumi.

Lasīt tālāk

1236