Latvijas Bibliotekāru biedrība aicina nominēt kandidātus biedrības valdes vēlēšanām

Pavisam drīz noslēgsies pašreizējās LBB valdes pilnvaru termiņš, kas kopumā ilga trīs gadus. 24. aprīlī, kad notiks LBB 12. kongress, tiks ievēlēta jauna valde astoņu locekļu sastāvā. Gatavojoties vēlēšanām, esam pārskatījuši principus, kā tiek organizētas valdes vēlēšanas, un 6. marta valdes sēdē apstiprinājām nolikumu, kurā aprakstīta LBB valdes vēlēšanu kārtība.

valdes-velesanu-infografika

Jaunajā vēlēšanu kārtībā ir vairāki būtiski jauninājumi:

• Ieviests reģionālās pārstāvniecības princips – proporcionāli biedru skaitam reģionā noteikts, ka jaunajā valdē uz trim vietām varēs kandidēt Rīgas un Pierīgas reģiona pārstāvji, uz divām vietām – Vidzemes reģiona pārstāvji un uz atlikušajām trīs vietām – Kurzemes, Zemgales un Latgales reģiona pārstāvji, katram reģionam atvēlot vienu vietu;
  • Ikviens biedrs var pieteikt savu kandidatūru jaunajai valdei, nosūtot pieteikumu sava reģiona pārstāvim – LBB reģionālās nodaļas vadītājam vai Rīgas un Pierīgas gadījumā valdes loceklei Daigai Orbidānei;
  • Reģionu pārstāvji uz katru locekļa vietu valdē var izvirzīt divus kandidātus;
  • Radīta iespēja valdes vēlēšanās piedalīties arī institucionālajiem biedriem – balsu skaits noteikts proporcionāli darbinieku skaitam bibliotēkā, par katriem 10 darbiniekiem piešķirot vienu balsi;
  • Radīta iespēja balsot arī tiem LBB biedriem, kas klātienē nevar piedalīties kongresā, nododot pilnvaru citam biedram, kas piedalīsies kongresā;
  • Izveidota valdes vēlēšanu komisija, kas organizē vēlēšanu procesu – tajā ietilpst vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Laima Ostele un četru reģionālo nodaļu vadītāji – Olga Kronberga, Inta Kušnere, Mārtiņš Lagzdons un Lāsma Zariņa.

LBB valde aicina visus biedrus, kas jūt sevī vēlmi un varēšanu sniegt savu artavu bibliotēku nozares attīstībā Latvijā un pasaulē, nākamos trīs gadus strādājot valdē, pieteikt savu kandidatūru. Savukārt visus tos, kas līdz šim vēl nav iesaistījušies biedrības darbā, bet vēlas, lai arī viņu balss tiktu ņemta vērā jaunās valdes vēlēšanās, aicinām kļūt par LBB biedriem, iesniedzot pieteikumu LBB valdei vai reģionālajai nodaļai un samaksājot iestāšanās maksu.

Uz tikšanos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kad 24. aprīlī noritēs LBB 12. kongress, bet 25. aprīlī notiks konference par lasītāju apkalpošanas jautājumiem!

LBB valdes vēlēšanu nolikums 2017
Infografika