Pasniegta LBB Gada balva nominācijā “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2018”

2019. gada 16. aprīlī, Latvijas Bibliotēku festivāla 2019 laikā, Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) svinīgā sarīkojumā pasniedza Gada balvu vairākās kategorijās, tostarp nominācijā “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2018”.

Nominācijai tika izvirzīti 47 notikumi, par kuriem tiešsaistes balsojumā atdotas 1752 balsis no 511 balsotājiem. Diemžēl balsotāju lokā tika atklāti 15 gadījumi, kad nominācijas nolikuma neievērošanas dēļ organizatoriem nācās šos balsojumus anulēt. Tātad kopā par “Gada notikumu Latvijas bibliotēkās 2018” atdotas 1653 balsis no 496 balsotājiem (balsojuma rezultāti PDF).

Pamatojoties uz balsošanas rezultātiem, tika sagatavots desmit populārāko notikumu saraksts.

1. Nacionālās enciklopēdijas atklāšana 103
2./3. LBB bibliotekāru pārgājiens / Izstāde “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai” 77
4. Vidzemes novadu bērnu un skolu bibliotēku darbinieku 17. konference “Bibliotēkas=Ludotēkas?” Cēsīs 68
5. LBB Zemgales nodaļas “Vasaras skola” Lejeniekos 67
6. Jūrmalas Centrālās bibliotēkas un Dubultu bērnu bibliotēkas atklāšana 58
7. Rīgas Centrālās bibliotēkas Latvijas simtgades projekts – izstāde un katalogs “100 grāmatas bērniem” 53
8. LBB Vidzemes nodaļas 21. saiets-konference “Bibliotēkas pamatvērtības un nākotnes izaicinājumi” Alūksnē 52
9. Multimediāla vietne “Knuts Skujenieks” 51
10. Gulbenes novada piederības spēle “Pavedieni” 50

Pirmo vietu balsojumā ieguva Latvijas Nacionālās bibliotēkas īstenotais notikums – Nacionālās enciklopēdijas atklāšana (103 balsis). Atzinības rakstu un nominācijas balvu – ceļojošo albumu – šī gada uzvarētājam – Nacionālās enciklopēdijas galvenajam redaktoram Valteram Ščerbinskim – pasniedza Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskās bibliotēkas direktore Aija Janbicka-Vība. Atgādinām, ka pagājušajā gadā par nominācijas “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2017” uzvarētāju kļuva notikums – Rīgas Tehniskās universitātes diennakts lasītavas ieviešana.

Nominācijas balva ir albums, kas uz gadu tiek nodots uzvarētāja rīcībā, lai tajā atstātu ierakstu par savu notikumu divu lappušu apjomā.

Pagājušā gada laureāte nominācijā “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2017”, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskās bibliotēkas direktore Aija Janbicka-Vība, pasniedz nominācijas balvu – ceļojošo albumu – šī gada uzvarētājam, Nacionālās enciklopēdijas galvenajam redaktoram Valteram Ščerbinskim. Foto: Kristians Luhaers

Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskās bibliotēkas direktore Aija Janbicka-Vība (vidū) un LBB valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone. Foto: Kristians Luhaers

Paldies visiem notikumu pieteicējiem un tiem, kuri godprātīgi piedalījās balsošanā, izvēloties savus favorītus starp Latvijas bibliotēku īstenotajiem notikumiem 2018. gadā.

Lai vērtīgiem notikumiem piepildītas dienas arī 2019. gadā!

LBB valdes locekle
Krista Annija Lauberga

Latvijas Bibliotēku festivāla norisi atbalstīja: