LBB Zemgales nodaļas pavasara reģionālais seminārs “Lai ko Tu domā, domā CITĀDI!” 2019. gada 8. maijā Jelgavā

Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales nodaļa 2019. gada pirmo semināru rīko Jelgavā. 8. maijs ir diena, kad Jelgavas pilsētas bibliotēkā pulcēsies radoši, inovatīvi, daudzsološi un aizrautīgi bibliotekāri no Zemgales. Arī šogad pasniegsim balvu “Gada bibliotekārs Zemgalē” mākslinieces Asnates Zuteres izpildījumā, šoreiz kolēģim, kura darbs tiek augstu novērtēts un cieši saistīts ar vietējās kopienas vērtībām, dinamiku, aizrautību, kvalitāti un inovācijām.

Izglītosimies praktiskā radošuma seminārā darba kolektīva labizjūtai – “Lai ko Tu domā, domā CITĀDI!” Trennēsim savu radošumu, “veselīgas” ambīcijas un citas svarīgas lietas.

Radošās NEdarbnīcas mērķis: stiprināt praktiskā radošuma kā ikdienas resursa klātbūtni darba kolektīvā, rosinot Zemgales bibliotēku darbiniekus ‘restartēt’ savus iekšējos, nemateriālos resursus augstākiem profesionāliem sasniegumiem ar laterārās domāšanas metožu palīdzību.

Apmācību rezultātā dalībnieki spēs patstāvīgi:

• pielietot efektīvāk savus iekšējos resursus profesionālai un bibliotēkas tēla stiprināšanai;
  • pielietot radošās domāšanas metodes apmeklētāju intereses rosināšanai;
  • veidot jaunas pakāpes attiecības darba kolektīvā caur koprades sajūtu;
  • izmantot starpnozaru disciplīnu pieeju, ņemot vērā nākotnes izaicinājumus;
  • definēt nemateriālās prasības pret darba vidi savu pozīciju stiprināšanai iestādē.

Pielietotās metodes: ievadstāsti, praktiski piemēri, komandu koprades darbs, rezultātu prezentācija. Apmācību ietvaros apskatāma Latvijas iedzīvotāju radošo darinājumu kolekcija.

Radošo NEdarbnīcu vadīs: Vita Brakovska (MBA, biedrība ZINIS).

LBB Zemgales nodaļas vadītāja
Lāsma Zariņa