Ir pieejami 11. Baltijas bibliotekāru kongresa videoieraksti

2020. gada 22. oktobrī tiešsaistē notika 11. Baltijas bibliotekāru kongress (11th Congress of Baltic Librarians, CoBaL11) “Bibliotēku ietekme sabiedrībā” (The Impact of Libraries in the Society). Bija plānots, ka kongress notiks 22.–23. oktobrī Tartu, Igaunijā, taču “Covid-19” pandēmijas dēļ tika pieņemts lēmums pārcelt kongresa norisi uz tiešsaisti un pārveidot par vienas dienas konferenci.

Dalībai kongresā bija piereģistrējušies 118 Latvijas bibliotekāri, 83 Igaunijas bibliotekāri un 59 Lietuvas bibliotekāri. Kongresa dienā kongresu noskatījās 130–140 interesenti, kuru vidū bija skatītāji ne tikai no Baltijas, bet arī citām pasaules valstīm.

Skats no kongresa norises. Foto: no Māras Jēkabsone arhīva


Kongresa programmā bija iekļautas piecas prezentācijas no Latvijas, kuras nolasīja seši Latvijas bibliotēku nozares pārstāvji, kā arī četri iedvesmojoši video ar Latvijas bibliotēku pieredzes stāstiem. Latvijas Bibliotekāru biedrība izsaka lielu pateicību lektoriem un video veidotājiem par ieguldīto darbu un teicamu Latvijas bibliotēku pieredzes prezentēšanu!

Kongresa videoieraksti ir pieejami kongresa tīmekļvietnē www.cobal2020.com (katrs video ir apskatāms, klikšķinot uz atbilstošo nosaukumu programmā), kongresa norises platformā “Worksup” (pilns kongresa ieraksts; notikuma ID – cobal2020) un Igaunijas Bibliotekāru biedrības “YouTube” kanālā.

Kongresu organizēja Igaunijas Bibliotekāru biedrība sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību un Lietuvas Bibliotekāru biedrību. Pasākuma norisi atbalstīja Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Igaunijā un Igaunijas Kultūras ministrija.
 

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Bibliotekāru biedrības valdes priekšsēdētāja
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre
Māra Jēkabsone

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*