Sākam gatavoties 2020. gada Latvijas Bibliotēku festivālam

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) informē, ka 2020. gada 15. un 16. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks gadskārtējie bibliotekāru svētki – Latvijas Bibliotēku festivāls. Gan festivāla, gan tam sekojošās Bibliotēku nedēļas tēma ir “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno”.

Festivāla pirmajā dienā notiks Latvijas bibliotekāru 13. kongress. Plānots, ka kongresā ar prezentāciju par Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) aktualitātēm piedalīsies IFLA prezidente Christine Mackenzie, savukārt stāstījumu par Eiropas bibliotēku, informācijas un dokumentācijas asociāciju biroja (European Bureau of Library Information and Documentation Associations, EBLIDA) jaunumiem sniegs EBLIDA direktors Giuseppe Vitiello. Kongresa otrajā daļā notiks jaunas LBB valdes vēlēšanas, bet dienas noslēgumā tiks pasniegta LBB balva “Gada bibliotekārs 2019” un “Gada bibliotēka 2019”, kā arī tiks sumināts “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019”.

Pieteikumi “Gada bibliotēkas” un “Gada bibliotekāra” kategorijā tiek pieņemti līdz šī gada 30. martam, savukārt “Gada notikumi” iesniedzami līdz šī gada 29. februārim.

Festivāla otrajā dienā notiks Bibliotēku ideju tirgus. Plašāka informācija par LBB valdes vēlēšanām un pieteikšanās ideju tirgum tiks izziņota tuvākajā laikā.

Visa ar festivālu saistītā aktuālā informācija regulāri tiks ievietota LBB tīmekļvietnes festivāla lapā. Sekojiet līdzi informācijai gan mūsu tīmekļvietnē www.bibliotekari.lv, gan mūsu “Facebook” lapā!

LBB valdes priekšsēdētāja
Māra Jēkabsone