Apbalvos labākos Latvijas bibliotekārus

Otrdien, 19. aprīlī plkst. 18:00 Gaismas pils Ziedoņa zālē Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība pasniegs balvas labākajiem Latvijas bibliotekāriem. Apbalvošanas ceremonijas laikā tiks paziņoti un sveikti konkursu „Gada bibliotekārs 2015“ un „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ uzvarētāji.

Pasākums notiks bibliotekāru gada lielākā notikuma – Latvijas Bibliotēku festivāla ietvaros. Latvijas Bibliotekāru biedrības konkursā „Gada bibliotekārs 2015“ tiks sumināti divi uzvarētāji nominācijās par izcilu sniegumu mūžizglītības pasākumu īstenošanā un bibliotēku interešu pārstāvniecībā.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība jau devīto gadu organizē konkursu „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“, lai lasītāju vārdā teiktu paldies aktīvākajiem, profesionālākajiem un radošākajiem pagastu bibliotekāriem par ieguldījumu savas bibliotēkas un pagasta izaugsmē. Šogad balvu saņems četri pagastu bibliotekāri no Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales. Uzvarētājiem galveno balvu pasniegs uzņēmums AS Latvenergo. Dāvanas „Gaismas nesējiem“ sarūpējuši ABLV Charitable Foundation, veikalu tīkls RIMI, Jāņa Rozes apgāds un Pure Chocolate.

Abi bibliotekāru darba novērtējumam veltītie konkursi izceļ bibliotekāru devumu, ieguldījumu, izcilību un darba nozīmīgumu un ļauj par to uzzināt un lepoties Latvijas mērogā.

 

Apbalvošanas ceremoniju muzikāli bagātinās latviešu komponistu klasikas darbi, kurus izpildīs Ventis Zilberts, Tatjana Ostrovska, Egīls Šēfers, Toms Ostrovskis, Trio NYX.

 

Apbalvošanas ceremoniju par īpašu un neaizmirstamu notikumu veido: Guna Bīriņa, Liene Pavlovska, Guntis Lēmanis, Armands Briģis, Viktors Keino un “VPT grupa”. Pasākuma vadītājs Ojārs Rubenis.

 

Pasākuma atbalstītāji LR Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka. Bibliotekāru apbalvošanas ceremoniju atbalsta LU Botāniskais dārzs un fotoaģentūra F64.

 

Papildus informācija:

Olita Pričina-Voitika, LNB Atbalsta biedrība, T – 26470109, olita@gaisma.lv

Kristīne Pabērza, Latvijas Bibliotekāru biedrība, T – 29216186, kristine.paberza@kis.gov.lv

LBB logo

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*