EBLIDA/NAPLE 23.konferences “Veidojot lasītāju Eiropu” videoieraksts

2015.gada 08.maijā Latvijas Nacionālā bibliotēkas Ziedoņa zālē notika Eiropas Bibliotēku, informācijas un dokumentācijas biroja (EBLIDA) un Publisko bibliotēku pārvaldības organizāciju foruma (NAPLE) 23.konference “Veidojot lasītāju Eiropu” (Building a Europe of Readers).

Konference bija veltīta bibliotēkas lomai sabiedrībā, tai skaitā atbalstot mūžizglītības procesus un virzot sabiedrības lasīšanas, rakstīšanas un informācijas prasmju attīstību kā fiziskā, tā digitālā vidē.

Piedāvājam noskatīties konferences videoierakstu.

EBLIDA_NAPLE_Group_photo

Konferenci atklāja:

• Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde (uzrunu nolasīja ministres padomniece Linda Pavļuta)
  • Latvijas Republikas Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens
  • Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks
  • Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja Kristīne Pabērza
  • NAPLE vadītājs Jan Braeckman

Konferences pirmajā daļā klātesošos uzrunāja:

• bijušais EBLIDA prezidents Klaus-Peter Bottger
  • Eiropas Parlamenta viceprezidente Sylvie Guillaume
  • Eiropas Parlamenta deputāte profesore Inese Vaidere
  • AGNI redaktors Svens Birkerts
  • Sorbonnas Universitātes profesore Divina Frau-Meigs

Konferences pirmā daļa noslēdzās ar paneļdiskusiju, kuru vadīja BBC žurnāliste un autore Kate Russell.

Konferences otrajā daļā notika divi paralēli interaktīvi mini semināri:

• Veidojot pratības interešu pārstāvniecību: bibliotēku un bibliotēku asociāciju loma, ko organizēja EBLIDA, Latvija Bibliotekāru biedrība un ELINET tīkls
  • Apmācīts manā bibliotēkā: ES politikas plānošana un prakse, ko organizēja NAPLE un Reading and Writing Foundation

Konferences noslēgumā dalībniekus uzrunāja jaunais EBLIDA prezidents Jukka Relander.