Aicinām pieteikties LBB Gada bibliotekāra 2022 un LBB Gada bibliotēkas 2022 balvai

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludina pieteikšanos uz LBB Gada balvu divās kategorijās: LBB Gada bibliotekārs 2022 un LBB Gada bibliotēka 2022.

LBB Gada bibliotekārs 2022

LBB Gada bibliotekāra 2022 balva tiks piešķirta par individuāliem sasniegumiem bibliotēku nozarē. Balvas mērķis ir izteikt atzinību LBB biedriem, izceļot vispārliecinošāko, aktīvāko un sekmīgāko bibliotekāru sniegumu, kas devis labumu ne tikai vietējai kopienai, bet arī spējis iedvesmot citus bibliotekārus un bibliotekāro sabiedrību kopumā. Uz LBB Gada bibliotekāra 2022 balvu var pretendēt LBB individuālie biedri un institucionālo biedru darbinieki. Balva tiek izsludināta un pieteikumi tiks pieņemti un vērtēti saskaņā ar 2023. gada 3. februāra LBB valdes sēdē apstiprināto LBB Gada bibliotekāra 2022 balvas nolikumu (PDF).

LBB Gada bibliotekāra 2022 balvas piešķiršanas kritēriji:

 • bibliotēkā un bibliotekārajā darbā ieviestas inovācijas;
 • mērķtiecīgs darbs ne tikai ar bibliotēkas lasītājiem, bet arī vietējo kopienu un pārējo sabiedrību;
 • augstvērtīgu pasākumu organizēšana;
 • interesantu projektu realizācija;
 • veiksmīga sadarbība ar plašu sadarbības partneru loku;
 • radoša un pašaizliedzīga attieksme pret darbu.

Balvas pretendentiem nav jāatbilst visiem kritērijiem, pieteikumu var iesniegt gan par vienu, gan vairākiem kritērijiem. Pretendentus LBB Gada bibliotekāra 2022 balvai var izvirzīt jebkura fiziska vai juridiska persona, vai pretendenti var pieteikties paši.

 

LBB Gada bibliotēka 2022

LBB Gada bibliotēkas 2022 balva tiks piešķirta par institucionāliem sasniegumiem bibliotēku nozarē. Balvas mērķis ir izteikt atzinību LBB biedriem, izceļot vispārliecinošāko, aktīvāko un sekmīgāko bibliotēku sniegumu, kas devis labumu ne tikai vietējai kopienai, bet arī spējis iedvesmot citas bibliotēkas un bibliotekāro sabiedrību kopumā. Balva tiek izsludināta un pieteikumi tiks pieņemti un vērtēti saskaņā ar 2023. gada 3. februāra LBB valdes sēdē apstiprināto LBB Gada bibliotēkas 2022 balvas nolikumu (PDF).

LBB Gada bibliotēkas 2022 balvas piešķiršanas kritēriji:

 • bibliotēkā ieviestas inovācijas;
 • pakalpojumu izcilība;
 • oriģinālu projektu realizācija;
 • inovatīvs, aktīvs bibliotēkas darbs virtuālajā vidē;
 • veiksmīga sadarbība ar plašu sadarbības partneru loku;
 • sekmīgs bibliotēkas kolektīva komandas darbs.

Balvas pretendentiem nav jāatbilst visiem kritērijiem, pieteikumu var iesniegt gan par vienu, gan vairākiem kritērijiem. Pretendentus LBB Gada bibliotēkas 2022 balvai var izvirzīt jebkura fiziska vai juridiska persona, vai pretendenti var pieteikties paši.

LBB Gada balva 2022 tiks pasniegta Latvijas bibliotekāru 14. kongresa laikā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šī gada 25. aprīlī. Balvas tiks pasniegtas ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pieteikšanās termiņš uz abām balvām: 2023. gada 6. marts. Vēršam uzmanību, ka LBB Gada balva 2022 tiek piešķirta par sniegumu iepriekšējā kalendārā gada laikā – no 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim.

 

Pieteikšanās nosacījumi un pieteikuma veidlapa:

Aicinām pieteikt kolēģus vai pieteikties pašiem!

 

Informāciju sagatavoja:
LBB valdes priekšsēdētāja
Māra Jēkabsone

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*