Muzeji un katastrofu riska mazināšana

2022. gada 13. oktobrī 10.00–13.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā norisināsies britu muzeju speciālista Henrija Makgī (Henry McGhie) rokasgrāmatas “Muzeji un katastrofu riska mazināšana” tulkojuma latviešu valodā atklāšana un autora vadīta meistarklase “Gatavība mieram”.

Latvijas Muzeju biedrība (LMB) turpina sadarbību ar britu muzeju speciālistu Henriju Makgī (Henry McGhie, Curating Tomorrow), atbalstot Latvijas muzejus un citas atmiņas institūcijas darbā ar ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem. No 13. oktobra LMB tīmekļvietnē būs pieejams Henrija Makgī rokasgrāmatas “Muzeji un katastrofu riska mazināšana” tulkojuma latviešu valodā, kas saturiski papildina 2021. gadā iznākušo Henrija rokasgrāmatas “Muzeji un Ilgtspējīgas attīstības mērķi” tulkojumu, kā arī 2022. gadā īstenoto LMB podkāstu sēriju “Muzeji mieram”.

Henrijs Makgī: “Kultūras iestādes var veicināt mieru nākotnē dažādos veidos. Kā veidot mierpilnu nākotni cilvēkiem un planētai? Kā ne tikai izdzīvot, bet arī dzīvot labklājībā? Kāda loma šajā darbā var būt muzejiem, bibliotēkām un citām kultūras institūcijām? Šajā lekcijā tiks aplūkoti katastrofu riska mazināšanas principi, kuru mērķis ir konstruktīvi un proaktīvi pārvaldīt riskus, lai ikvienam nodrošinātu labāku, mierpilnu nākotni.”

13. oktobra pasākumu ievadīs Henrija Makgī lekcija “Muzeji un katastrofu riska mazināšana”, kas atklās galvenās rokasgrāmatā iekļautās tēmas. Pasākumu turpinās Henrija Makgī vadīta meistarklase “Gatavība mieram”, kurā dalībnieki tiks aicināti praktiskā nodarbībā apgūt rokasgrāmatā ietvertos atmiņas institūciju darba principus, plānojot un stājoties pretī katastrofām. Pasākuma darba valoda – angļu. Dalība – bezmaksas. Aicinām pieteikties dalībai pasākumā, līdz 10. oktobrim aizpildot tiešsaistes anketu.

Henrijs Makgī: “Meistardarbnīca būs veltīta katastrofu riska mazināšanas pieejām muzejos un bibliotēkās. Tā palīdzēs dalībniekiem plānot katastrofu riska mazināšanu, ņemot vērā viņu pašu organizāciju, tās stiprās puses un problēmas. Dalībnieki strādās kopā, lai izpētītu rokasgrāmatā ietvertos “Desmit pamatprincipus izturētspējai”, kas ir plānošanas modelis katastrofu riska mazināšanai”.

Pasākuma programma

10.00–10.15 Zane Grīnvalde, Latvijas Muzeju biedrība; Nauris Puntulis, LR Kultūras ministrija; Baiba Moļņika, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija; Liene Johansone, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

10.15–11.15 Henrija Makgī lekcija “Muzeji un katastrofu riska mazināšana”. Jautājumi un diskusija

11.15–11.30 Pauze

11.30–13.00 Henrija Makgī meistarklase “Gatavība mieram”

 

Pasākums notiek UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas rīkotās UNESCO nedēļas 2022 ietvaros. Sadarbības partneri: Latvijas Muzeju biedrība, Latvijas Bibliotekāru biedrība, Curating Tomorrow, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, British Council pārstāvniecība Latvijā.

 

Kontaktinformācija:
Zane Grīnvalde
LMB valdes priekšsēdētāja
Tālr. 29418187
E-pasts: muzeji@muzeji.lv

Leave a Comment

*Required fields Please validate the required fields

*

*