LBB komanda Sieviešu rallijā!

Svētdien – 1. maijā – pēc divu gadu pandēmijas pārtraukuma atkal norisinājās ikgadējais Sieviešu rallijs, kurā jau trešo reizi ar savu komandu startēja Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB). Dalības mērķis bija lauzt stereotipus par bibliotekāra profesiju un demonstrēt, ka bibliotekāres nav “pelēkas peles”, bet gan stilīgas, atraktīvas, drosmīgas, veiklas un attapīgas sievietes.

Komandas sastāvā bija:

• Māra Jēkabsone, LBB valdes priekšsēdētāja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāre,
  • Ruta Suseja, LBB valdes locekle, Rēzeknes pilsētas Centrālās bibliotēkas direktore,
  • Ineta Melne, LBB valdes locekle, Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bulduru bibliotēkas vadītājas p. i.,
  • Lāsma Leiņa-Sviridenko, LBB biedre, Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkas vecākā bibliotekāre.

Tā kā šī gada rallijs tematiski bija saistīts ar aktuālajiem notikumiem Ukrainā, LBB komandas vizuālajā tēlā tika izmantota ne tikai LBB simbolika, bet arī stilizēti Ukrainas tautas tradīciju un valsts simbolikas elementi. Auto uzrakstu ar komandas nosaukumu “LBBibliotekāres” veidojis mākslinieks un dizainers Tālivaldis Langenfelds.

LBB komanda pirms starta. Foto: no LBB arhīva

Viens no uzdevumiem bija jāveic pirtī. Foto: no LBB arhīva

Pasākuma gaitā bija jāveic brīvi izvēlēts maršruts, atbildot uz jautājumiem un veicot dažādus citus uzdevumus, tādā veidā krājot punktus. Svarīgi, ka pasākuma gaitā tika ievērota LBB komandas tradīcija – rallija maršrutā iekļaut vismaz dažas bibliotēkas. Šogad tās bija: Jūrmalas Centrālā bibliotēka, Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Bulduru bibliotēka un Talsu Galvenā bibliotēka.

LBB komanda pie Jūrmalas Centrālās bibliotēkas. Foto: no LBB arhīva

LBB komanda pie Bulduru bibliotēkas. Foto: no LBB arhīva

LBB komanda pie Talsu Galvenās bibliotēkas. Foto: no LBB arhīva

Zinām, ka rallijā startēja arī citas bibliotekāru komandas. Prieks, ka LBB izdodas iedvesmot dalībai rallijā arī citus!

Māra Jēkabsone
LBB valdes priekšsēdētāja