Divi krasti, jauno mākslinieku plenērs
Bauskas novada Brunavas pagastā un Brunavas bibliotēkā
Brunavas bibliotēkas vadītāja Ilze Kursiša, ilze.kursisa@inbox.lv, T. 63946245
Bibliotēku ideju tirgus 2015

KAD?

2014. gadā no 16. līdz 21. jūnijam.

KĀ?

Ideja tika īstenota piedaloties projektu konkursā “Iedzīvotāji veido savu vidi 2014”.

2013. gadā Brunavas bibliotēkā sāka darboties pulciņš, kur ikviens, kurš vēlas var iemācīties gleznošanas pamatus mākslinieces Ivetas Ūdres vadībā. Grupa darbojās katru ceturtdienas vakaru bibliotēkas telpās. Tā kā pulciņš sāka darboties rudenī, topošie mākslinieki darbojās telpās un darbu veica ar guaša krāsām, bet tuvojoties vasarai, kad var gleznot brīvā dabā un ar citu tehniku, bija nepieciešami molberti, kuru dalībniekiem nebija. Plenēra “Divi krasti” dalībnieki dzīvo Brunavas pagastā un Vecsaules pagasta Jaunsaules ciemā (šīs apdzīvotās vietas šķir Mēmele) tāpēc arī šāds projekta nosaukums. Molberti tika izmantoti šajā plenērā, tie tiek izmantoti joprojām, jo bibliotēkas telpās ik pa laikam tiek veidotas izstādes.

KĀPĒC?

Bija vēlme rast iespēju Brunavas pagasta iedzīvotājiem, topošajiem māksliniekiem pilnveidot savas prasmes apgūstot gleznošanu gan telpās, gan brīvā dabā. Vērojot skaistumu savā pagastā un uzliekot to uz audekla, notiek bērnu estētiskā audzināšana un attīsta piederību savam pagastam.

Bibliotēka piedāvāja iespēju bērniem apgūt gleznošanu savā dzīvesvietā, jo uz Bauskas Mākslas skolu ir jāmēro 20–30 km. Vecāki par šo iespēju bija ļoti apmierināti.

Bibliotēkai tagad ir plašākas iespējas piedāvāt lietotājiem dažādas izstādes, kas līdz šim nebija iespējams, jo Brunavas bibliotēkā nebija izstāžu sienas, stendu kur tās izvietot.