Skatuves runas konkurss un novadpētniecības konference, veltīta B. Martuževas dzejai
“Vijoles stīga, zemeņu stīga, zem saules pasaule simtskanīga” /B. Martuževa/
Madonas novada bibliotēkā, Lubānā
Sarmīte Radiņa, 64821050
Bibliotēku ideju tirgus 2015

Skatuves runas konkurss


Konferences dalībnieki A. Egliena un A. Baltacis

KAD?

Skatuves runas konkursa:

  • Kurzemes kārta: 04.04. – Vaiņodes novada Vaiņodes vidusskolā;
  • Vidzemes kārta: 08.04. – Madonas novada bibliotēkā;
  • Zemgales kārta: 09.04. – Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā;
  • Noslēgums – Novadpētniecības konference 23.04.

KĀ?

23. aprīlī skatuves runas konkursa noslēgums Madonas novada bibliotēkā. Zonu 1.–3. vietu ieguvēji B. Martuževai veltītajā novadpētniecības konferencē, kurā piedalījās ar dzejas lasījumiem un saņēma piemiņas veltes. Tā bija arī iespēja vairāk uzzināt par B. Martuževu – tikšanās ar A. Eglienu, A. Baltaci un grupu “Baltie lāči”, ieskats Z. Vidiņa un filmu sudijas “Deviņi” materiālos par autori u. c., kā arī Dzejas pietura Lubānā un ziedu nolikšana B. Martuževas piemiņas vietā.

KĀPĒC?

Unikāla iespēja uzzināt ko jaunu par dzejnieces personību un daiļradi, ieklausīties ierakstos viņas stāstījumos, emocijās un dziedājumā, autores dzejoļos – gan pašas lasītos, gan skolēnu deklamētos. Saņemtas tikai pozitīvas atsauksmes – gan no sadarbības partneriem, gan dalībniekiem un viesiem, gan pasākuma apmeklētājiem un kolēģiem. Tā tam arī ir jābūt, jo B. Martuževa godam var pretendēt uz vietu Kultūras kanonā: rakstu rakstītāja – mūžā, mājās, savos tuvākajos cilvēkos, Latvijā, savas tautas liktenī, burtos, vārdos – mūsu novadniece, dzejniece, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, desmit dzejoļu grāmatu autore.

MNB krājums papildināts ar bibliogrāfisko rādītāju: “B. Martuževa – laika posms 2001.–2009.”; A. Eglienas veidoto prezentāciju “B. Martuževas mantojums”; S. Radiņas prezentācijas: par filmas “Gaismas lāse” tapšanu; par filmu studiju “Deviņi” un jauno DVD sēriju “Rakstnieki tuvplānā”; “Madonas novada bibliotēka – Dzejas dienas, Savējie un B. Martuževa”.

INFO