Eiropas Brīvprātīgais darbs ienāk bibliotēkā!
Gulbenes novada bibliotēkā
Sanita Jurkāne, sanita.jurklane@gulbenesbiblioteka.lv, 64471460
Bibliotēku ideju tirgus 2015

KAD?

Līdz šim bibliotēka ir uzņēmusi divus brīvprātīgos no Baltkrievijas: 2013. gada septembris – 2015. gada jūnijs Jevgēnijs Beļeckis un 2014. oktobris – 2015. gada jūlijs Maksims Smirnovs.

KĀ?

2013. gada pavasarī Gulbenes bibliotēka akreditējās kā Eiropas Brīvprātīgā darba uzņēmējorganizācija un koordinējošā organizācija. Gulbenes novada dome izstrādāja projektus ES programmas “Jaunatne darbībā” apakšprogrammas “Eiropas Brīvprātīgais darbs” ietvaros, kuru realizācijā piedalījās arī bibliotēka, uzņemot brīvprātīgos. 10 mēnešu garumā brīvprātīgie veica brīvprātīgo darbu bibliotēkā. Jaunieši aktīvi piedalās jau esošajos bibliotēkas pasākumos, kā arī sniedza savas idejas un ieteikumus aktivitātēm. Nodarbībās tiek iesaistītas visas lasītāju grupas. Piemēram, palīdzot senioriem apgūt IT lietas, pieaugušajiem stāstot par bezmaksas resursiem internetā, ar skolēniem gatavojot savas sapņu profesijas kolāžas, ar bērniem veidojot Ziemassvētku dekorus u.tml.

KĀPĒC?

Tā ir lieliska iespēja iedzīvotājiem iepazīt citu tautu kultūru, piedalīties radošajās aktivitātes, ko piedāvā brīvprātīgais. Līdz ar brīvprātīgā ienākšanu bibliotēkas vidē, darbinieki gūst pieredzi starpkultūru saskarsmē darbavietā, jaunas idejas no brīvprātīgā puses un iespēju uzlabot valodas prasmes, komunicējot angļu vai krievu valodā.

INFO